تفاوت بین ساعت های وینتیج و ساعت های عتیقه چیست؟

قدمت ساعت های عتیقه حداقل صد سال است. قدمت ساعت های وینتیج حداقل 30 سال است. هر ساعت کمتر از 30 سال صرفن به عنوان یک ساعت “قدیمی” طبقه بندی می شود، نه مدرن و نه کاملن قدیمی.

پیشنهاد مطالعه مقاله “ساعت وینتیج چیست؟

تفاوت بین ساعت وینتیج و عتیقه؟

چگونه بفهمیم که ساعت عتیقه شما چه قدمتی دارد؟

برای تعیین سن ساعت خود، باید ساعت خود را باز کنید و شماره سریال موتور ساعت “کالیبر” را پیدا کنید. این شماره تاریخ ساخت ساعت را نشان می دهد. دقت کنید که شمار سریال خارج از قاب ساعت شماره غیر قابل اعتماد بوده و رفرنس مناسب برای دانستن سن ساعت نیست.

با رجوع به سایت سازنده موتور ساعت و وارد کردن شماره سریال در دیتا بیس آنلاین (تقریبن تمامی سازندگان موتور ساعت این امکان را به صورت انلاین دارا می باشند) سال تولید ساعت را ملاحضه کنید.

اگر موتور ساعت شما شماره سریال ندارد، ردیابی تاریخچه آن دشوارتر می شود اما غیر ممکن نیست! ساعت های وینتیج برای تعیین سن و اصالت به چشمی کاملن آموزش دیده نیاز دارند. بنابراین می توانید به کارشناسان حراجی مانند کریستی یا ساتبی مراجعه کنید. تیم متخصصان آنها معمولن میتوانند از طریق ایمیل و عکس به شما اطلاع دهند که آیا ساعت شما از ارزش استثنایی برخوردار است؟

تفاوت بین ساعت وینتیج و عتیقه؟

کدام یک ارزش بیشتری دارد: یک ساعت وینتیج یا یک ساعت عتیقه؟

پاسخ به این سوال کمی سخت است، در حالت کلی بستگی دارد. هیچ قانون خاصی در این مورد وجود ندارد که هر چه ساعت شما قدیمی تر باشد ارزش بیشتری داشته باشد.

برخی از ساعت های نایاب قدیمی در حراج های بین المللی با مبالغی غیر قابل باور معامله می شوند، علت این امر سابقه و اعتبار ساعت و نیز منحصر بفرد بودن خصوصیاتی است که دیگر یک جا در یک ساعت جمع آوری نشده اند. برای مثال ساعت جیبی Patek Philippe Henry Graves Super complication pocket watch تولید سال 1925 میلادی در سال 2014 میلادی با قیمت 24 میلیون دلار درحراجی Sotheby’s Auction معامله گردید.

با این حال ساعت های وینتیج معمولن قیمت خیلی بالایی ندارند. اغلب اوقات ارزش ساعت های وینتیج نسبت به میزان پولی که برای آن می پردازید بسیار بالاست و در عین حال از مدل های مدرن قیمت مناسب تری دارند.

تفاوت بین ساعت وینتیج و عتیقه؟

اگر ساعت وینتیج آسیب دیده باشد ارزش کمتری دارد؟

در واقع ارزش یک ساعت وینتیج یا حتی آنتیک ممکن است با داشتن خراش های کوچک افزایش یابد. مجموعه داران ساعت معمولن ساعت های دارای کمی خط و خش را می پسندند زیرا این ساعت ها شخصیت داشته و تاریخ را با خود حمل می کنند.

ارزش ساعت وینتیج شما زمانی کاهش می یابد که ساعت آسیب جدی دیده باشد و تعمیر شده باشد یا قطعاتی تعویض شده باشند. یکی از مواردی ضد ارزش، پرداخت و صیقلی کردن ساعت وینتیج است! به عنوان یک قانون کلی بهترین ساعت مچی وینتیج یک ساعت مچی کاملن فابریک است.

تفاوت بین ساعت وینتیج و عتیقه؟

امیدواریم مقاله تفاوت ساعت وینتیج و عتیقه؟ مورد پسند شما قرار گرفته باشد. تیم دایو واچ.

خرید و فروش انواع ساعت مچی وینتیج Vintage Wrist Watches در فروشگاه آنلاین دایو واچ.