برند ساعت لمانیا – بهترین و برترین برند ساعت سوئیسی تاریخ محو شده در زمان!

به بررسی برند ساعت مچی لمانیا LEMANIA یکی از برندهای منسوخ شده در گذر زمان می پردازیم، برندی که علاوه بر ساعت، موتورهای کرونوگراف معروف امگا و پاتک فیلیپ را طراحی و تولید می کرد.

برند ساعت لمانیا احتمالن درخشان ترین مارکی است که اکنون وجود ندارد. این برند توسط آقای آلفرد لوگرین تاسیس شد، آقای Lugrin از ابتدا شروع حرفه خود به عنوان کار آموز ساعت سازی، علاقه زیادی به پیچیدگی های Minute Repeater و کورونومتر Chronometer با کیفیت بالا داشت و به این ترتیب شرکتی را بنا کرد که سازنده مهم ترین موتورهای کرونوگراف دهه 90 میلادی است. اگر لمانیا نبود شاید بسیاری از ساعت های محبوب کرونوگراف از قبیل کرونوگراف های نمادین امگا، امروز وجود نداشتند.

از لمانیا به عنوان طراح و سازنده موتور های ساعت بیشتر یاد می شود. البته ساعت هایی از دهه 50 میلادی وجود دارند که توسط لمانیا ساخته شده اند، اما تمرکز این شرکت بیشتر بروی تولید موتورهای کرونوگراف با کیفیت بالا بود. در دهه 40 میلادی، لمانیا ساعت های مچی کرونوگراف را به ویژه برای نیروی نظامی انگلستان تولید نمود.

برند ساعت مچی لمانیا LEMANIA

ساعت مچی لمانیا LEMANIA

یکی از نمونه های خوب این ساعت مدل Lemania TG 195 است. این ساعت در حراج کریستی به مبلغ 9.375 فرانک سوئیس معامله شد.

برندهایی مثل امگا و پاتک فیلیپ از موتورهای مختلفی از لمانیا استفاده می کردند. موتور معروف کرونوگراف Patek Philip Caliber CH 27-70 توسط لمانیا و بر اساس موتور Lemania 2310 ساخته شده که از قدیم تا به حال در بسیاری از ساعت های پاتک فیلیپ مورد استفاده قرار می گیرد.

برند ساعت مچی لمانیا LEMANIA

برند ساعت مچی لمانیا LEMANIA

موتور واشرون کنستانتین Vachron Caliber 1141 نیز بر اساس همان موتور 2310 لمانیا ساخته شده است.

کلکسیون ساعت مچی کرونوگراف دار اتوماتیک و کوارتز

ساعت مچی لمانیا LEMANIA

اسم کمپانی بر گرفته از Lac Leman یا دریاچه ژنو است. این نام از سال 1920 میلادی انتخاب گردید.

ساعت مچی لمانیا LEMANIA

ساعت مچی لمانیا LEMANIA

در سال 1932 میلادی، لمانیا در گروه SSIH ادغام شد و تبدیل به تولید کننده موتورهای کرونوگراف برای امگا شد. در سال 1946 میلادی لمانیا اولین موتور 321 امگا را برای مدل Speed Master  طراحی نمود که در سال 1957 میلادی درون ساعت قرا گرفت، این موتور نیز بر اساس موتور کرونوگراف لمانیا 2310 ساخته شد. پس از بحران کوارتز SSIH و لمانیا از هم جدا شدند و در اواخر دهه 1970 میلادی، این شرکت توسط گروهی از سرمایه گذاران از جمله پیاژه Piaget در سال 1980 میلادی خریداری شد و نام خود را به New Lemania تغییر دادند.

ساعت مچی لمانیا LEMANIA

برند ساعت لمانیا

لمانیا در اواخر دهه 70 میلادی، موتور اتوماتیک ارزان قیمت 5100 را طراحی و تولید نمود، که توسط هویر Tag Heuer در بعضی از کرونوگراف ها مورداستفاده قرار گرفت. در سال 1992 میلادی برگو Breguet که ادعای تولید موتورهای خوب را داشت، لمانیا را خرید و نام لمانیا برای همیشه از بازار ناپدید شد!

برگو با اطلاع از پیشینه لمانیا، با سرمایه گذاری سنگین بروی کارگاه های تولید موتور ساعت لمانیا، توانست به سرعت معروف شده و ساعت های کرونوگراف پر طرفدار خود را تولید کند!