در این مقاله سعی خواهیم نمود تا مهم ترین نکات مربوط به نحوه انتخاب بند ساعت مچی مناسب  را با شما به اشتراک بزاریم. این مقاله را به دوستان شیک پوش خود توصیه کنید.

اغلب انسان ها به صورت روزمره لباس خود را عوض می کنند و غالبن در پی خرید لباس های جدید هستند. گرچه برخی برای هر ست لباس خود ساعت مناسبی در نظر می گیرند اما به طور معمول افراد تعداد محدودی ساعت در اختیار دارند. پس چرا به تغییر بند ساعت فکر نمی کنید؟

بند ساعت می تواند استایل و ژانر ساعت شما را تغییر دهد و به ساعت قدیمی شما شکل و شمایل جدید و به روزی بدهد که با لباس های شما ست بوده و به مد روز نزدیکتر است.

بندهای زیادی برای ساعت های مچی وجود دارند، انتخاب و خرید بند ساعت مچی مناسب بسیار مهم و حیاتی است، یک بند نامناسب می تواند ترکیب ظاهری شما را کاملن بهم بریزد. در این مقاله به بحث در مورد بندهای ساعت می پردازیم و نکات مفیدی را جهت انتخاب بند ساعت مچی مناسب به شما پیشنهاد می دهیم.

عرض بند ساعت مچی

هنگام خرید بند ساعت، توجه به شکل و اندازه ساعت شما بسیار مهم است. نکته مهم اندازه گیری عرض بند ساعت است که به آن اصطلاحن لاگ بند ساعت گفته می شود. اگر بند خریداری شده بزرگتر باشد عملن نمی توانید از آن استفاده کنید و کوچک بودن بند علاوه بر لق زدن شکل ساعت شما را بسیار ناخوشایند می کند.

عرض های متداول برای ساعت مچی زنانه از 8 میلی متر تا 18 میلی متر و برای آقایان از 16 میلی متر تا 22 میلی متر می باشند. ساعت هایی با بندهای عریض بین 24 میلی متر تا 44 میلی متر نیز وجود دارند اما این ساعت ها بسیار محدود هستند.

سایز های مهم بند ساعت مچی مناسب

طول بند ساعت مچی

طول بندهای ساعت مچی قابل تنظیم هستند، اما هنگام خرید بند ساعت دور مچ فرد را باید اندازه بگیرید و مطمئن شوید که بندی که می خرید به اندازه محیط مچ دست به علاوه حداقل 50 میلی متر بلندتر است. اگر بند شما کوتاه باشد باعث سختی و سفتی هنگام بر دست کردن شده و شانس زیادی برای پاره شدن دارد. به علاوه ساعت مچی با توجه به مدل و استایل باید کمی بروی مچ دست آزاد باشد.  بندهای ساعت استیل معمولن بلند می باشند و باید آنها را کوتاه نمود.

جنس بند ساعت

هنگام خرید بند ساعت مچی یکی از مهم ترین فاکتورها که باید به دقت بررسی کنید، جنس بند ساعت است. بند ساعت می تواند استایل شما و میزان هم خوانی با لباس های شما را تعیین کند.

” مقاله انتخاب ساعت مچی مناسب با لباس شما به شما برای انتخاب جنس بند ساعت کم می کند.”

همچنین خواندن مقاله بندهای ساعت مچی و شش قانون مهم برای ست کردن ساعت مچی به شما برای آشنایی بیشتر با انواع بندها و ساعت ها پیشنهاد می کنیم.

بسته به موقعیت و لباس هایی که برای ست کردن در نظر دارید به انتخاب بند ساعت مچی بپردازید، گرچه می توانید بیش از یک بند برای یک ساعت در نظر بگیرید و استایل ساعت خود را بسته به انتخاب تغییر دهید.

بند ساعت مچی چرمی

بندهای چرمی یا جیر ساعت مچی

بندهای چرمی انتخاب بیشتر مردم هستند، و برای ساعت های مُد روز یا ساعت های رسمی کلاسیک بهترین انتخاب محسوب می شوند.

مزایا: این بندها علاوه بر نرمی و انعطاف پذیری بسیار سبک و ظریف هستند و به ساعت شما حس خوشایند کلاسیک و درخشانی می دهند.

معایب: بندهای ساعت مچی چرمی اصل معمولن دارای قیمت بالا بوده و به  علاوه در بربر آب مقاوم نیستند، به عنوان دیگر پیشنهاد می گردد ساعت خود را هنگام شستشو، حمام، شنا یا به طور دایم هنگام تعرق بدست نداشته باشید.

مدهای گوناگونی از بندهای چرمی با طرح های مختلف وجود دارند، این چرم ها از چرم حیوانات مثل گاو و گوساله تا خزندگان مثل سوسمار، تمساح و حتی مارمولک گرفته تا پرندگان مثل شتر مرغ تهیه می شوند. بهترین پیشنهاد بندهای اصلی ایتالیایی و فرانسوی از چرم گوساله هستند.

بندهای نایلونی ساعت مچیبند ساعت مچی نایلونی

این بندها که با نام بند پارچه ای نیز نامیده می شوند، از جنس نایلون بوده و ضد آب می باشند. به ساعت شما حس ورزشی و نظامی میدهند. معروفترین این بندها با نام بند ساعت ناتو در چند سال اخیر بسیار متداول شده اند که از پیشینه نظامی برخوردارند.

مقاله تاریخچه بندهای ساعت مچی را  مطالعه فرمائید.

این بندها دوستداران زیادی بین ورزشکاران، نظامیان و حتی دانش آموزان دارند.

بند یدکی ساعت مچی استیل

بندهای فلزی ساعت مچی

بندهای ساعت مچی متنوعی از نوع بافت و قفل وجود دارند. معمولن بندهای فلزی از جنس استیل ضد زنگ می باشند که برنگ نقره ای هستند، در مواردی این بندها را با تکنیک های آبکاری متفاوتی (مقاله تکنیک های آبکاری PVD vs. DLC) به رنگ مشکی یا رنگ های دیگر تبدیل می کنند. گرچه اکثر بندها از جنس استیل هستند اما برندهای خاصی هیتند که بندهای تیتانیومی برای ساعت های خود بهر می برند. این بندها بسیار شیک و بادوام هستند و با ظاهر اسپرت یا کلاسیک همخوانی دارند. می توانید به طور روزمره ساعت های بند فلزی را بر دست کنید.

از نقاط ضعف این بندها، عدم انعطاف پذیری، ایجاد حساسیت و نا سازگاری با پوست برخی افراد، گران بودن و نیاز به سایز شدن را می توان برشمرد. به علاوه این بندها فقط با ساعت هایی که برای استفاده با بند فلزی طراحی شده اند هم خوانی دارند.

بندهای فلزی حصیری می توانند انتخاب بهتری باشند چون نیاز به سایز شدن ندارند و حس راحتی بیشتری به شما می دهند و البته بندهای اورجینال فلزی حصیری ساعت مچی بسیار کم یاب تر و گران تر هستند.

بند ساعت مچی سیلیکونیبندهای سرامیکی ساعت مچی

بندهای سرامیکی ساعت از تمامی مدل ها مستحکم تر بوده و در برابر خط و خش بسیار مقاوم هستند. به علت جنس سرامیکی علاوه بر ظاهر درخشان همیشگی بسیار سبک هستند. این بندها برای ساعت های روزانه، اسپرت بسیار مناسب هستند و برتری خاصی به استایل شما می دهند. این بندها بیشتر برای ساعت های خانم ها استفاده می گردند و در موارد نادری برای آقایان نیز در نظر گرفته شده اند.

بندهای سیلیکونی ساعت مچی

این بندها بسیار نرم، منعطف، سبک و راحت هستند. این بندها امروزه برای استفاده با ساعت های ورزشی یا ساعت های هوشمند بسیار متداول شده اند. این بندها به علت خاصیت ضد آب بودن می توانند همراه همیشگی ورزشکاران باشند. به نظر این بندها به خصوصیات خاص فیزیکی و قیمت بسیار مناسبی که دارند همراه همیشگی ساعت های ورزشی خواهند بود.

در ادامه بخوانید: